Организаторите на Олимпиадата в Париж разследват хаос нахлуване на футболно игрище
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-09-29 | 05:36:49

Организаторите на Олимпиадата в Париж проучват какво е довело до нахлуване на игрище по време на откриващия мач на олимпийския футболен турнир между Аржентина и Мароко.

Аржентина загуби с 2-1 след преглед на VAR, след като играта беше спряна при равенство на резултатите 2-2, но крайният резултат беше потвърден едва два часа по-късно, когато мачът беше рестартиран.

„Футболният мач между Аржентина и Мароко на стадион „Сент Етиен“ беше прекратен поради нахлуване на терена от малък брой зрители“, съобщиха организаторите на игрите в четвъртък.

„След това мачът започна отново и успя да завърши безопасно. Париж 2024 работи със съответните заинтересовани страни, за да разбере причините и да идентифицира подходящи действия.“

Кристиан Медина от Аржентина отбеляза дълбоко в добавеното време, за да спаси това, което изглеждаше като равенство 2-2, но решението, изключващо гола за засада след преглед на VAR, беше издадено около два часа след прекратяването на играта.

След като редът беше възстановен и отборите напуснаха терена след нахлуването, при което служителите по сигурността преследваха няколко фенове около терена, стана ясно, че мачът не е завършен, а е прекратен.

Отборите се появиха отново, за да довършат мача на празен стадион, като играха 3 минути и 15 секунди, след като VAR приключи прегледа си и отмени гола, в едно бурно начало на състезанието.

„Имаше малко нахлуване, което не трябваше да се случва, но беше добродушно. Беше проведен разбор между организационния комитет и ФИФА и всичко ще се върне към нормалното“, каза френският министър на спорта Амели Удеа-Кастера.